Pysznie u Marty

czwartek, 11 września 2014

Soczysty kurczak Knorr

Dziś dzielę się z Wami swoimi opiniami na temat testowanego przeze mnie zestawu na soczyste piersi z kurczaka Knorra. Do akcji zaprosił mnie zaprzyjaźniony portal Urodaizdrowie.pl. Poniżej prezentuję skład zestawu do testowania.


A teraz krótki (bo danie jest naprawdę szybkie) opis tego, co można z tym wyczarować.

Składniki: 


  • filety z piersi kurczaka
  • 1 kostka rosołowa Knorr
  • 1 kostka bulionowa z czosnkiem i pietruszką
  • 3 łyżki oliwy

Wykonanie: 

Poniekąd poszłam na łatwiznę, przyznaję się, ale chciałam sprawdzić, czy propozycja wykonania zasugerowana w książeczce dołączonej do zestawu jest warta uwagi. Nie obyło się jednak bez osobistych modyfikacji :-)
Na początek połączyłam kostkę rosołową z oliwą, zaczęłam się jednak zastanawiać, dlaczego w zestawie jest jeszcze opakowanie kostek bulionowych z czosnkiem i pietruszką. Pomyślałam, że dorzucę jeszcze jedną kostkę tejże właśnie. Wszystko wymieszałam na jednolitą konsystencję i przystąpiłam do nacierania filetów. Te usmażyłam na piękny złocisty kolor i podałam wraz z sałatką i porcją ciemnego ryżu.
Danie naprawdę smakowite, a kurczak wyjątkowo soczysty i co więcej, bardzo aromatyczny. Nie sądziłam, że z taką łatwością przygotowuje się tak pyszny posiłek, a jednak :-)

Smacznego!

2 komentarze:

Zapraszam do komentowania :-)