Pysznie u Marty

środa, 19 września 2012

Soczysty kurczak słodko - kwaśny

Pyszne danie mięsne, które powinno smakować i dużym i małym.

Składniki na 2 osoby:


  • 2 udka z kurczaka
  • 1 opakowanie Pomysł na soczystego kurczaka słodko - kwaśnego

Przygotowanie:


Udka przemyć i włożyć do woreczka, który jest dołączony do Pomysłu na..., a następnie wsypać zawartość saszetki z przyprawami. Saszetka wystarcza na 8 udek, a ja przyrządzałam tylko 2, więc wsypałam 1/4 opakowania. Woreczek spiąć i delikatnie poobracać nim, żeby przyprawa równomiernie się rozłożyła na udkach, po czym umieścić go w naczyniu żaroodpornym i wstawić do nagrzanego piekarnika na ok. 50 minut. Aby smaczek był jeszcze lepszy zalecane jest, aby na 10 minut przed końcem pieczenia rozciąć woreczek, wówczas skórka będzie jeszcze bardziej chrupiąca.

Ja podałam udko z porcją ryżu i kalafiorkiem polanym roztopionym masełkiem z bułką tartą.

Smacznego!

wtorek, 4 września 2012

Jarmark w centrum Katowic

Więcej szczegółów na moim drugim blogu: Fioletowa Dama, jednak tu także powinnam o tym jarmarku wspomnieć, ponieważ jest tam wiele ciekawych produktów spożywczych, m.in. czekolady, wyroby z pasieki i inne produkty regionalne.





poniedziałek, 3 września 2012

Moja ulubiona przekąska na podwieczorek

...czyli ciasteczka i mleko, bo nie wiem, czy wiecie, ale ja straszną mlekolubką jestem. Tylko preferuję takie półtłuste (1,5-2% tłuszczu). A taki podwieczorek dobry jest szczególnie dla dzieciaczków, które dziś szkołę zaczęły. Zdrowa przekąska sprawi, że będzie im się lepiej myślało :)
Obok prezentuję nowe pełnoziarniste ciasteczka z Misury. Są wyjątkowo smaczne, pożywne i bardzo czekoladowe, czyli mój żywioł. Będę wierną fanką tych ciasteczek :)

Smacznego mlekoluby i mlekolubki!!!

środa, 29 sierpnia 2012

Twarożek z rzodkiewką i ogórkiem

Pyszny twarożek do kanapek, które można jeszcze dodatkowo pomidorkiem przystroić, dzięki czemu smakują wyśmienicie.

Składniki:

  • 1/2kg białego sera (w moim przypadku był to chudy ser prosto ze wsi)
  • 1/2 cebuli
  • 4-5 rzodkiewek
  • 1/2 zielonego ogórka
  • przyprawy do smaku - uwielbiam przyprawy i dlatego użyłam ich dużo (szczypta soli, pieprz czarny mielony, pieprz ziołowy, papryka słodka, papryka ostra, bazylia)
  • łyżeczka majonezu, ale ja jestem przeciwniczką majonezu, ponieważ ostatnio naczytałam się o tym, że jest taki niezdrowy i dlatego dla zwilżenia całości użyłam kilku kropel mleka :)
  • można też szczypiorku dodać, lecz nie znalazłam go w lodówce, a nie chciałam mężczyzny drugi raz do sklepu fatygować :D

Wykonanie:


Ser rozgnieść widelcem w miseczce. Cebulę drobno pokroić i dodać do rozgniecionego sera. Rzodkiewki i ogórka zetrzeć na tarce i dodać do miski z serem. Dodać przyprawy wg uznania oraz odrobinę "zwilżacza" jak ja to nazywam (np. majonez). Wszystko wymieszać. Najlepiej smakuje następnego dnia, gdy po nocy spędzonej w lodówce "przeszedł" wszystkimi przyprawami i nasiąknął. Idealnie pasuje do kanapeczek z razowego chlebka. Na wierzch pokroić plasterki pomidora. Pychota!

Smacznego!!!




poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Nudle z patelni curry Knorr

To bardzo aromatyczne danie, mój mężczyzna wchodząc do kuchni zapytał, co tak ładnie pachnie. Myślę, że to kokos spowodował ten miły dla noska aromat...

Składniki na 2 osoby:

  • 1 opakowanie Knorr nudle z patelni curry
  • 200g piersi z kurczaka (tak jest napisane na opakowaniu, lecz ja to troszeczkę zmodyfikowałam i w moim daniu użyłam mięsko z jednego udka z kurczaka odkrojone od kości, a samo udko pozostało mi po gotowaniu rosołu dzień wcześniej)
  • 1 cebula pokrojona w paseczki
  • olej do smażenia
  • szczypta imbiru
  • ząbek czosnku
  • 2 łyżki wiórków kokosowych
  • 2 łyżki ketchupu pikantnego
  • szklanka wody
  • 50g śmietany (tu też zmodyfikowałam i użyłam dosłownie troszeczkę mleka, które uznałam, że dobrze będzie się komponowało z kokosem i doda daniu "lekkości")

Przygotowanie:

Podsmażyć mięso i cebulę. Dodać imbir, czosnek, wiórki, ketchup, a następnie nudle z opakowania i wsypać zawartość saszetki z przyprawami. W saszetce wyczułam głównie curry, taka też nazwa dania, ale nie mam pojęcia, czy coś jeszcze w tej saszetce było innego:)
Całość zalać szklanką wody i co jakiś czas przemieszać. Patelnię trzymać na ogniu aż do czasu, gdy cała woda odparuje. Pod koniec smażenia dodać śmietanę lub troszkę mleka, tak jak ja to zrobiłam.

Smacznego!!!